ΚΟΖΑΝΗ 2004: Κάποιοι εξακολουθούν να μολύνουν τον αθλητισμό και το ποδόσφαιρο27/11/2016

«Η Διοίκηση του Συλλόγου μας, με αποτροπιασμό, λύπη και αγανάκτηση, βρίσκεται στην δυσάρεστη θέση να ενημερώσει το φίλαθλο κοινό του Νομού Κοζάνης για τις απαράδεκτες συνθήκες κάτω από τις οποίες διεξήχθη ο αγώνας του Ηρακλή Κρυόβρυσης και της Κοζάνης 2004.
Συγκεκριμένα κατά την διεξαγωγή του αγώνα αντιμετωπίσαμε ένα ανεξήγητο φανατισμό με λεκτικές επιθέσεις και χυδαίες ύβρεις. Ίσως έφταιξε το γεγονός που προηγηθήκαμε στο σκορ και για μερικούς στον Ηρακλή Κρυόβρυσης (ευτυχώς λίγους) οι βαθμοί της νίκης έχουν περισσότερη αξία από την αξιοπρέπεια και την ανθρώπινη σωματική ακεραιότητα
Και λέμε σωματική ακεραιότητα γιατί μερικοί δε σταμάτησαν στις λεκτικές χυδαιότητες αλλά προχώρησαν και στα χειρότερα.
Έφορος τμήματος και φίλαθλος μετά το σφύριγμα του διαιτητή εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο και κινήθηκαν απειλητικά σε ποδοσφαιριστές μας.

Β’ ΕΠΣΚ: Κοζάνη 2004 – Δόξα Βερμίου Πύργων 0-3 | 5η|16/10/2016

Νίκη πρωτιάς, 0-3 για την πολύ καλή ομάδα των Πύργων, μέσα στην Νέα Νικόπολη κόντρα στη νεανική ομάδα της Κοζάνης 2004.
Η εμπειρία κέρδισε τα νιάτα.
Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού και πήραν δίκαια τη νίκη. Οι γηπεδούχοι πάλεψαν αλλά δεν κατάφεραν να φύγουν από τη συνάντηση με κάτι καλό.

φωτο αγώνα

βίντεο αγώνα

Α’ ΕΠΣΚ: Μακεδονικός Κοζάνης – Μακεδονικός Σιάτιστας 0-0 | 6η|16/10/2016

Λευκή ισοπαλία
Λευκή ισοπαλία στο ντέρμπι μεταξύ του Μακεδονικού Κοζάνης και του Μακεδονικού Σιάτιστας.
Το παιχνίδι ήταν καλό ποιοτικά με τις δύο ομάδες παρά το 0-0 να παίζουν καλό ποδόσφαιρο και να χάνουν καλές ευκαιρίες.
Οι φιλοξενούμενοι είχαν την κατοχή της μπάλας , αλλά οι γηπεδούχοι τις πιο κλασικές ευκαιρίες κι ένα δοκάρι.

φωτο αγώνα

Β’ ΕΠΣΚ: Ελπίδες Ελλησπόντου – Κοζάνη 2004 1-2 | 4η| 9/10/2016

Μια πολύ σημαντική νίκη, απέναντι σε έναν καλό αντίπαλο και σε μια δύσκολη έδρα πέτυχε η ομάδα της Κοζάνης 2004.
Μια νίκη αυτοπεποίθησης, μια νίκη ψυχολογίας.
Ο Ελλήσποντος μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και έλεγχε τον αγώνα έως στο σημείο που δέχτηκε το πρώτο γκολ μετά από πολύ καλή ενέργεια από τα δεξιά στο 37ο λεπτό να βγάζει ακρίβειας σέντρα στο δεύτερο δοκάρι ο Γεωργιάδης και με κεφαλιά ψαράκι ο Κουνάβας να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του γκολκίπερ Τεντσογλίδη ανοίγοντας το σκορ για τους φιλοξενούμενους σε 0-1.
Στο δεύτερο ημίχρονο από λάθος απόκρουση του αμυντικού της ομάδας της Κοζάνης 2004 στο 60 λεπτό η μπάλα κατέληξε στην εστία της ομάδος του και με αυτογκόλ ήρθε η ισοφάριση για την ομάδα του Ελλησπόντου σε 1-1.